MTZJT-726.8B
5S-MTZJT-726.8B
MTZJT-726.8B
DIODE ZENER 6.8V 500MW DO34
Product Description
Axial
Packaging:Tape & Box (TB)
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):6.8V
Tolerance:??????3%
Power - Max:500mW
Impedance (Max) (Zzt):20 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:2??????A @ 3.5V