Diodes - Zener - SingleRohm Semiconductor MTZJT-726.2C
MTZJT-726.2C
5S-MTZJT-726.2C
MTZJT-726.2C
DIODE ZENER 6.2V 500MW DO34
| Series: | - |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 6.2V |
| Tolerance: | ??????3% |
| Power - Max: | 500mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 30 Ohm |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 5??????A @ 3V |