Diodes - Zener - SingleRohm Semiconductor MTZJT-725.6B
MTZJT-725.6B
5S-MTZJT-725.6B
MTZJT-725.6B
DIODE ZENER 5.6V 500MW DO34
| Series: | - |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 5.6V |
| Tolerance: | ??????3% |
| Power - Max: | 500mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 40 Ohm |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 5??????A @ 2.5V |