Diodes - Zener - SingleRohm Semiconductor MTZJT-723.9B
MTZJT-723.9B
5S-MTZJT-723.9B
MTZJT-723.9B
DIODE ZENER 3.9V 500MW DO34
| Series: | - |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 3.9V |
| Tolerance: | ??????3% |
| Power - Max: | 500mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 100 Ohm |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 5??????A @ 1V |