MMSZ6V8T1G
5S-MMSZ6V8T1G
MMSZ6V8T1G
DIODE ZENER 6.8V 500MW SOD123
Product Description
Packaging:Cut Tape (CT)
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):6.8V
Tolerance:??????5%
Power - Max:500mW
Impedance (Max) (Zzt):15 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:2??????A @ 4V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900mV @ 10mA