MMSZ5V6ET1
5S-MMSZ5V6ET1
MMSZ5V6ET1
DIODE ZENER 5.6V 500MW SOD123
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):5.6V
Tolerance:??????5%
Power - Max:500mW
Impedance (Max) (Zzt):40 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:1??????A @ 2V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900mV @ 10mA