MMSZ5250BS-7-F
5S-MMSZ5250BS-7-F
MMSZ5250BS-7-F
DIODE ZENER 20V 200MW SOD323
Product Description
SOD-323
Packaging:Cut Tape (CT)
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):20V
Tolerance:??????5%
Power - Max:200mW
Impedance (Max) (Zzt):25 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:100nA @ 15V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900mV @ 10mA