MMSZ4V3T1
5S-MMSZ4V3T1
MMSZ4V3T1
DIODE ZENER 4.3V 500MW SOD123
Product Description
Packaging:Cut Tape (CT)
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):4.3V
Tolerance:??????5%
Power - Max:500mW
Impedance (Max) (Zzt):90 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:3??????A @ 1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900mV @ 10mA