MMSZ33T1G
5S-MMSZ33T1G
MMSZ33T1G
DIODE ZENER 33V 500MW SOD123
Product Description
Packaging:Digi-Reel?
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):33V
Tolerance:??????5%
Power - Max:500mW
Impedance (Max) (Zzt):80 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:50nA @ 23.1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900mV @ 10mA