MMSZ27ET1
5S-MMSZ27ET1
MMSZ27ET1
DIODE ZENER 27V 500MW SOD123
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):27V
Tolerance:??????5%
Power - Max:500mW
Impedance (Max) (Zzt):80 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:50nA @ 18.9V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900mV @ 10mA