MMBZ5250BLT3G
5S-MMBZ5250BLT3G
MMBZ5250BLT3G
DIODE ZENER 20V 225MW SOT23-3
Product Description
SOT-23-3
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):20V
Tolerance:??????5%
Power - Max:225mW
Impedance (Max) (Zzt):25 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:100nA @ 15V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900mV @ 10mA