MMBZ5225BLT1
5S-MMBZ5225BLT1
MMBZ5225BLT1
DIODE ZENER 3V 225MW SOT23-3
Product Description
SOT-23-3
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):3V
Tolerance:??????5%
Power - Max:225mW
Impedance (Max) (Zzt):29 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:50??????A @ 1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900mV @ 10mA