MM5Z9V1T1
5S-MM5Z9V1T1
MM5Z9V1T1
DIODE ZENER 9.1V 200MW SOD523
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):9.1V
Tolerance:??????6%
Power - Max:200mW
Impedance (Max) (Zzt):15 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:200nA @ 7V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900mV @ 10mA