MM5Z8V2T1G
5S-MM5Z8V2T1G
MM5Z8V2T1G
DIODE ZENER 8.2V 200MW SOD523
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):8.2V
Tolerance:??????6%
Power - Max:200mW
Impedance (Max) (Zzt):15 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:700nA @ 5V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900mV @ 10mA