MM5Z7V5T1
5S-MM5Z7V5T1
MM5Z7V5T1
DIODE ZENER 7.5V 200MW SOD523
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):7.5V
Tolerance:??????6%
Power - Max:200mW
Impedance (Max) (Zzt):15 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:1??????A @ 5V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900mV @ 10mA