MM5Z6V8T1G
5S-MM5Z6V8T1G
MM5Z6V8T1G
DIODE ZENER 6.8V 200MW SOD523
Product Description
SOD-523
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):6.8V
Tolerance:??????6%
Power - Max:200mW
Impedance (Max) (Zzt):15 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:2??????A @ 4V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900mV @ 10mA