MM5Z6V2ST1G
5S-MM5Z6V2ST1G
MM5Z6V2ST1G
DIODE ZENER 6.2V 200MW SOD523
Product Description
SOD-523
Packaging:Digi-Reel?
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):6.2V
Tolerance:??????6%
Power - Max:200mW
Impedance (Max) (Zzt):10 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:3??????A @ 4V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900mV @ 10mA