MM5Z5V6ST1
5S-MM5Z5V6ST1
MM5Z5V6ST1
DIODE ZENER 5.6V 200MW SOD523
Product Description
SOD-523
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):5.6V
Tolerance:??????2%
Power - Max:200mW
Impedance (Max) (Zzt):40 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:1??????A @ 2V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900mV @ 10mA