MM5Z4V7T1G
5S-MM5Z4V7T1G
MM5Z4V7T1G
DIODE ZENER 4.7V 200MW SOD523
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):4.7V
Tolerance:??????6%
Power - Max:200mW
Impedance (Max) (Zzt):80 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:3??????A @ 2V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900mV @ 10mA