MM5Z3V6T1
5S-MM5Z3V6T1
MM5Z3V6T1
DIODE ZENER 3.6V 200MW SOD523
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):3.6V
Tolerance:??????6%
Power - Max:200mW
Impedance (Max) (Zzt):90 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:5??????A @ 1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900mV @ 10mA