MM5Z2V4T1G
5S-MM5Z2V4T1G
MM5Z2V4T1G
DIODE ZENER 2.4V 200MW SOD523
Product Description
SOD-523
Packaging:Digi-Reel?
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):2.4V
Tolerance:??????8%
Power - Max:200mW
Impedance (Max) (Zzt):100 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:50??????A @ 1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900mV @ 10mA