Diodes - Zener - SingleON Semiconductor MM5Z12VT1G
MM5Z12VT1G
5S-MM5Z12VT1G
MM5Z12VT1G
DIODE ZENER 12V 200MW SOD523
Product Description
| Packaging: | Digi-Reel? |
| Series: | - |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 12V |
| Tolerance: | ??????5% |
| Power - Max: | 200mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 25 Ohm |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 100nA @ 8V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 900mV @ 10mA |