Diodes - Zener - SingleON Semiconductor MM3Z9V1T1G
MM3Z9V1T1G
5S-MM3Z9V1T1G
MM3Z9V1T1G
DIODE ZENER 9.1V 300MW SOD323
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | - |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 9.1V |
| Tolerance: | ??????5% |
| Power - Max: | 300mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 15 Ohm |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 200nA @ 7V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 900mV @ 10mA |