Diodes - Zener - SingleFairchild/ON Semiconductor MM3Z9V1B
MM3Z9V1B
5S-MM3Z9V1B
MM3Z9V1B
DIODE ZENER 9.1V 200MW SOD323F
Product Description
| Packaging: | Digi-Reel? |
| Series: | - |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 9.1V |
| Tolerance: | ??????2% |
| Power - Max: | 200mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 14 Ohm |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 450nA @ 6V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1V @ 10mA |