Diodes - Zener - SingleFairchild/ON Semiconductor MM3Z6V8B
MM3Z6V8B
5S-MM3Z6V8B
MM3Z6V8B
DIODE ZENER 6.8V 200MW SOD323F
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | - |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 6.8V |
| Tolerance: | ??????2% |
| Power - Max: | 200mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 14 Ohm |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 1.8??????A @ 4V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1V @ 10mA |