Diodes - Zener - SingleFairchild/ON Semiconductor MM3Z5V6B
MM3Z5V6B
5S-MM3Z5V6B
MM3Z5V6B
DIODE ZENER 5.6V 200MW SOD323F
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | - |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 5.6V |
| Tolerance: | ??????2% |
| Power - Max: | 200mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 37 Ohm |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 900nA @ 2V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1V @ 10mA |