MM3Z36VC
5S-MM3Z36VC
MM3Z36VC
DIODE ZENER 36V 200MW SOD323F
Product Description
SOD-323F
Packaging:Cut Tape (CT)
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):36V
Tolerance:??????5%
Power - Max:200mW
Impedance (Max) (Zzt):84 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:45nA @ 25.2V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:1V @ 10mA