MM3Z13VC
5S-MM3Z13VC
MM3Z13VC
DIODE ZENER 13V 200MW SOD323F
Product Description
SOD-323F
Packaging:Digi-Reel?
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):13V
Tolerance:??????5%
Power - Max:200mW
Impedance (Max) (Zzt):28 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:900nA @ 8V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:1V @ 10mA