Diodes - Zener - SingleRohm Semiconductor KDZTR2.7B
KDZTR2.7B
5S-KDZTR2.7B
KDZTR2.7B
DIODE ZENER 2.7V 1W PMDU
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | - |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 2.7V |
| Tolerance: | ??????7% |
| Power - Max: | 1W |
| Impedance (Max) (Zzt): | - |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 200??????A @ 1V |