Diodes - Zener - SingleRohm Semiconductor KDZTFTR5.6B
KDZTFTR5.6B
5S-KDZTFTR5.6B
KDZTFTR5.6B
DIODE ZENER 5.6V 1W PMDU
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | - |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 5.6V |
| Tolerance: | - |
| Power - Max: | 1W |
| Impedance (Max) (Zzt): | - |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 20??????A @ 1.5V |