GDZ8V2BLP3-7
5S-GDZ8V2BLP3-7
GDZ8V2BLP3-7
DIODE ZENER 8.2V 250MW 2DFN
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):8.2V
Tolerance:??????3%
Power - Max:250mW
Impedance (Max) (Zzt):-
Current - Reverse Leakage @ Vr:500nA @ 5V