GDZ6V8LP3-7
5S-GDZ6V8LP3-7
GDZ6V8LP3-7
DIODE ZENER 6.8V 250MW 2DFN
Product Description
Packaging:Digi-Reel?
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):6.8V
Tolerance:??????5%
Power - Max:250mW
Impedance (Max) (Zzt):-
Current - Reverse Leakage @ Vr:500nA @ 3.5V