GDZ5V6LP3-7
5S-GDZ5V6LP3-7
GDZ5V6LP3-7
DIODE ZENER 5.6V 250MW 2DFN
Product Description
Packaging:Digi-Reel?
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):5.6V
Tolerance:??????5%
Power - Max:250mW
Impedance (Max) (Zzt):-
Current - Reverse Leakage @ Vr:1??????A @ 2.5V