Diodes - Zener - SingleEDZVT2R6.2B EDZVT2R6.2BDKR-ND
EDZVT2R6.2BDKR-ND
5S-EDZVT2R6.2BDKR-ND
EDZVT2R6.2BDKR-ND
Rohm Semiconductor
Product Description
| Packaging: | 1 |
| Series: | Digi-Reel? |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | Active |
| Tolerance: | 6.2V |
| Power - Max: | ??????2% |
| Impedance (Max) (Zzt): | 150mW |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 60 Ohm |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1??????A @ 3V |