Diodes - Zener - SingleRohm Semiconductor EDZTE619.1B
EDZTE619.1B
5S-EDZTE619.1B
EDZTE619.1B
DIODE ZENER 9.1V 150MW EMD2
Product Description
| Packaging: | Digi-Reel? |
| Series: | - |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 9.1V |
| Tolerance: | ??????2% |
| Power - Max: | 150mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 30 Ohm |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 500nA @ 6V |