Diodes - Zener - SingleRohm Semiconductor EDZTE615.6B
EDZTE615.6B
5S-EDZTE615.6B
EDZTE615.6B
DIODE ZENER 5.6V 150MW EMD2
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | - |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 5.6V |
| Tolerance: | ??????2% |
| Power - Max: | 150mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 60 Ohm |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 1??????A @ 2.5V |