Diodes - Zener - SingleRohm Semiconductor EDZTE613.6B
EDZTE613.6B
5S-EDZTE613.6B
EDZTE613.6B
DIODE ZENER 3.6V 150MW EMD2
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | - |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 3.6V |
| Tolerance: | ??????3% |
| Power - Max: | 150mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 100 Ohm |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 10??????A @ 1V |