DZ2S240M0L
5S-DZ2S240M0L
DZ2S240M0L
DIODE ZENER 24V 150MW SSMINI2
Product Description
SSMini2-F5-B
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):24V
Tolerance:??????2.5%
Power - Max:150mW
Impedance (Max) (Zzt):100 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:50nA @ 19V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:1V @ 10mA