DZ2S200M0L
5S-DZ2S200M0L
DZ2S200M0L
DIODE ZENER 20V 150MW SSMINI2
Product Description
SSMini2-F5-B
Packaging:Digi-Reel?
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):20V
Tolerance:??????2.5%
Power - Max:150mW
Impedance (Max) (Zzt):80 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:50nA @ 15V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:1V @ 10mA