Diodes - Zener - SinglePanasonic Electronic Components DZ2S120M0L
DZ2S120M0L
5S-DZ2S120M0L
DZ2S120M0L
DIODE ZENER 12V 150MW SSMINI2
Product Description
| Packaging: | Digi-Reel? |
| Series: | - |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 12V |
| Tolerance: | ??????2.5% |
| Power - Max: | 150mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 30 Ohm |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 50nA @ 9V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1V @ 10mA |