DZ2J300M0L
5S-DZ2J300M0L
DZ2J300M0L
DIODE ZENER 30V 200MW SMINI2
Product Description
SMini2-F5-B
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):30V
Tolerance:??????2.5%
Power - Max:200mW
Impedance (Max) (Zzt):160 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:50nA @ 23V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:1V @ 10mA