Diodes - Zener - SinglePanasonic Electronic Components DZ2J150M0L
DZ2J150M0L
5S-DZ2J150M0L
DZ2J150M0L
DIODE ZENER 15V 200MW SMINI2
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | - |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 15V |
| Tolerance: | ??????2.5% |
| Power - Max: | 200mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 40 Ohm |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 50nA @ 11V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1V @ 10mA |