Diodes - Zener - SinglePanasonic Electronic Components DZ2J051M0L
DZ2J051M0L
5S-DZ2J051M0L
DZ2J051M0L
DIODE ZENER 5.1V 200MW SMINI2
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | - |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 5.1V |
| Tolerance: | ??????2.5% |
| Power - Max: | 200mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 60 Ohm |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 1??????A @ 2V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1V @ 10mA |