Diodes - Zener - SinglePanasonic Electronic Components DZ2J039M0L
DZ2J039M0L
5S-DZ2J039M0L
DZ2J039M0L
DIODE ZENER 3.9V 200MW SMINI2
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | - |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 3.9V |
| Tolerance: | ??????2.5% |
| Power - Max: | 200mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 130 Ohm |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 10??????A @ 1V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1V @ 10mA |