DZ2436000L
5S-DZ2436000L
DZ2436000L
DIODE ZENER 36V 2W TMINIP2
Product Description
Packaging:Digi-Reel?
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):36V
Tolerance:??????5%
Power - Max:2W
Impedance (Max) (Zzt):30 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:10??????A @ 28.8V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:1.2V @ 200mA