DZ2418000L
5S-DZ2418000L
DZ2418000L
DIODE ZENER 18V 2W TMINIP2
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):18V
Tolerance:??????5%
Power - Max:2W
Impedance (Max) (Zzt):30 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:10??????A @ 13V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:1.2V @ 200mA