DZ2415000L
5S-DZ2415000L
DZ2415000L
DIODE ZENER 15V 2W TMINIP2
Product Description
Packaging:Digi-Reel?
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):15V
Tolerance:??????5%
Power - Max:2W
Impedance (Max) (Zzt):30 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:10??????A @ 10V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:1.2V @ 200mA