Diodes - Zener - SingleMicro Commercial Co DL5250B-TP
DL5250B-TP
5S-DL5250B-TP
DL5250B-TP
DIODE ZENER 20V 500MW MINIMELF
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | - |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 20V |
| Tolerance: | ??????5% |
| Power - Max: | 500mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 25 Ohm |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 100nA @ 15V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1.1V @ 200mA |