Diodes - Zener - SingleDiodes Incorporated DFLZ8V2-7
DFLZ8V2-7
5S-DFLZ8V2-7
DFLZ8V2-7
DIODE ZENER 8.2V 1W POWERDI123
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | - |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 8.2V |
| Tolerance: | ??????6% |
| Power - Max: | 1W |
| Impedance (Max) (Zzt): | 2 Ohm |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 5??????A @ 3V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1.2V @ 200mA |