Diodes - Zener - SingleMicro Commercial Co DFLZ6V8-TP
DFLZ6V8-TP
5S-DFLZ6V8-TP
DFLZ6V8-TP
DIODE ZENER 6.8V 1W SOD123FL
Product Description
| Packaging: | Digi-Reel? |
| Series: | - |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 6.8V |
| Tolerance: | ??????6% |
| Power - Max: | 1W |
| Impedance (Max) (Zzt): | 3 Ohm |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 5??????A @ 3V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1.2V @ 200mA |